Siz Hiç Duygularınızı Görüntülediniz Mi?

Siz Hiç Duygularınızı Görüntülediniz mi?

Siz Hiç Duygularınızı Görüntülediniz mi?
Ben onları görmekle kalmadım üstelik kaydettim... Fotoğrafçı için fotoğrafın en güzel anlamı da bu değil mi? Yakalamak, saklamak o anı tekrar tekrar hissetmek.. Siz hiç yandınız mı? Yanarken o fotoğrafı çekmeyi arzuladınız mı? Ben bu fotoğrafı çekmeyi çok istedim hayal ettim kurdum kurguladım hissettim çektim..Siz hiç duygularınızı bir kör düğüm gibi gördünüz mü? Ben gördüm... göremedim anlamak için çektim yaktım, yandım.. Gördüm, gösterdim..

 
Duygularınızı Görüntülediniz mi?
     Sanatın sanatçı için en tat verici yanı da bu işte; duygularını somutlaştırmak.. Nasıl bir şair kendi yazdığı şiiri okurken okuduğu her bir kelimeyi iliklerine kadar hissediyorsa fotoğrafçı içinde aynı şeyler geçerlidir. İyi bir fotoğrafçı önce vizörden bakar, baktığı her şeyi asla çekmez ve bunu zaman kaybı olarak görmez.Neden mi? Kim aşık olduğu insanı ararken bunu zaman kaybı olarak görür ki...? Ben asla deklanşöre boşuna basmam hissetmeden makineme elimi uzatmam, belki aylarca kalır bir köşede ama hissetmezsem çekmem, çekemem.. Çünkü ben yalancı duyguların esiri değilim hissettiğimi yaşarım.. Mantığım duygularımın önüne geçemez.. Eğer bu hobiyi sırf bir şeyler çekmek için yapıyorsanız makinenizi bir kenera bırakın çünkü çektiğiniz görüntüler sadece görüntüden ibaret kalacaktır sizi tatmin etmeyecektir. Bir gün baktığınızda size anıdan ve o anın büyüsünden ziyade ne zaman çektiğinizi hatırlamayacağınız sıradan görüntülerden ibaret gelecektir.
   
    Siz siz olun sahte duygular peşinde koşmayın deklanşöre boşuna basmayın hissedin, hissettirin... Unutmayın, unutulmayın..

Yazarın diğer yazıları için tıklayınız..
Sonraki Yazı
« Önceki Yazı
Önceki Yazı
Sonraki Yazı »

2 Yorum

Yap Bir Yorum
Büşra Aydın
YAZAR
19 Mart 2015 14:11 ×

"Duyguları görüntülemek" ne hoş bir tabirdir! Çok hoş bir kurgu olmuş tebrik ederim. Tavsiyelerinizi dikkate alarak bende deklanşöre boşuna basmayacağım hissedip, hissettireceğim :)

Yanıtla
avatar
22 Mart 2015 09:16 ×

Teşekkür ederim :) Okumaya değer bulup birde üşenmeyip güzel bir yorum yazdığınız için tekrardan teşekkür ederim.. Hissettiklerinizi yaşamanız dileği ile .. :)

Yanıtla
avatar

Yorum yazabilmek için:
Yorumlama biçimi seçeneklerinden profil üyeliğiniz yoksa; Adı/URL profilini seçip kendi belirlediğiniz isimle URL kısmını boş bırakarak yorum yazabilir ya da Anonim profili seçeneği ile isimsiz olarak yorum yapabilirsiniz. Yoruma Emoji EkleYoruma Emoji Ekle

Yorumunuz için teşekkür ederiz.