Aşk Nedir?

Aşk nedir sorusu yıllardan beri süregelen bir sorudur ve herkesin bu soruya kendince bir yanıtı vardır. Bunlara"Aşk mı o da ne? Yalan onlar inanmayın" tarzı yanıtlar da dahildir. Fakat gerçek şu ki ortada bahsi geçen bir aşk vardır ve iliklerinize kadar hissetmediğiniz bir şeyi inkar etmeniz gayet normaldir.

Nedir bu aşk? Tadı var mıdır? Kokusu var mıdır?

Aşk bir avuç içidir, bir çift gözdür, bir tatlı sözdür, bir tebessümdür, bir kokudur hatta.. Aşk özlediğiniz, kendinizi mutlu hissettiğiniz yerdir, kişidir, zamandır. Ne kadar somut bir aşkınız varsa aşkınızın o kadar tadı, o kadar kokusu vardır.

Somut aşk mı? Evet. Somut aşk. Aşkınıza ait ne kadar anı birikmişse, ne kadar sıkı sarıldıysanız aşık olduğunuz yere, kişiye, zamana aşkınız o kadar somut bir hal alır. O zaman aşkın tadını damağınızda hissetmeye başlarsınız, kokusu da burnunuzda tüter. Böylece aşık olduğunuza daha yakın olursunuz ve arada kilometrelerce yol olsa bile onu kendinize kendinizden daha yakın hissedersiniz.

Diyeceğim o ki aşk yoktur demeyin, sizi bulup iliklerinize kadar ısıtmasını bekleyin.


Ey uzağına uzak olmak için çabalayıp durduğum kadın
Karşıla yine, çık yollarıma sarsın beni kolların...

Yüzün geçmişten kalan AŞKA TARİF YAZDIRAN...

Yazarın diğer yazıları için tıklayınız..
Sonraki Yazı
« Önceki Yazı
Önceki Yazı
Sonraki Yazı »

1 Yorum:

Yap Bir Yorum
9 Ocak 2015 15:36 ×

Muhteşem bir paylaşım (h)

TebriklerMustafa BAŞARAN ilk yorumu siz yaptınız :)
Yanıtla
avatar

Yorum yazabilmek için:
Yorumlama biçimi seçeneklerinden profil üyeliğiniz yoksa; Adı/URL profilini seçip kendi belirlediğiniz isimle URL kısmını boş bırakarak yorum yazabilir ya da Anonim profili seçeneği ile isimsiz olarak yorum yapabilirsiniz. Yoruma Emoji EkleYoruma Emoji Ekle

Yorumunuz için teşekkür ederiz.