Windows XP İçin Son 2 Yıl

Windows XP İçin Son 2 Yıl

Microsoft'un Nisan ayında kapattığı Windows XP halen çok yaygın bir şekilde kullanıldığı için Micrsoft'tan gelen açıklamalara göre Windows XP en az iki yıl daha kapatılmayacak ve devamlılığını sürdürecek.

Microsoft'un güncellemeleri kapattığı işletim sistemi Windows XP için olabilecek güvenlik açıklarını kendi firmaları tarafından gündeme getirse de kullanıcıların büyük bir çoğunluğu hala Windows XP'yi bırakmadılar. Microsoft'un bu güne kadar en başarılı olan işletim sistemi Windows Xp’dir. Windows XP, Microsoft tarafından güncellemelere kapatılmıştı fakat dünyanın her yerinde hala ilgi odağı halindedir. Temmuz ayında yapılan araştırmaya göre dünya genelinde bilgisayarların yüzde 24′ünde hala Windows Xp kullanılıyor. İstatistiklere bakılacak olursak Microsoft bu çabaları boşa sarf etmiş gibi görünüyor ve  tüm çabalarına rağmen iki yıl daha bizimle kalacağı belirtiliyor.

Kişisel web sitem: onurturali.com

Yazarın diğer yazıları için tıklayınız..
Sonraki Yazı
« Önceki Yazı
Önceki Yazı
Sonraki Yazı »

2 Yorum

Yap Bir Yorum
1 Eylül 2014 02:45 ×

XP Kullananlara Duyurulur :)
Bilgilendirici ve önem arz eden bir paylaşım olmuş. Teşekkürler (o)

Yanıtla
avatar
Gökay
YAZAR
8 Eylül 2014 00:00 ×

Sanıyorum güncellemeler xp için durdurulmuştu.Tamamen kapatmak ne anlama geliyor? Örneğin şuanda Win98 kullanma ihtimalimiz yok mu? Bir işletim sistemi tamamen nasıl kapatılır ki?

Yanıtla
avatar

Yorum yazabilmek için:
Yorumlama biçimi seçeneklerinden profil üyeliğiniz yoksa; Adı/URL profilini seçip kendi belirlediğiniz isimle URL kısmını boş bırakarak yorum yazabilir ya da Anonim profili seçeneği ile isimsiz olarak yorum yapabilirsiniz. Yoruma Emoji EkleYoruma Emoji Ekle

Yorumunuz için teşekkür ederiz.