Korkak Bir Tavuk Muyuz Yoksa Kartal Mı?

Korkak Bir Tavuk Muyuz Yoksa Kartal Mı?
Görsel Kaynak: www.coolyat.com

Korkak Bir Tavuk Muyuz Yoksa Kartal Mı?

Kaçımız bu dünyaya yeniden gelsek şuan olduğumuzdan daha başarılı ve daha faydalı olabileceğini düşünüyor?
Kaçımızın bize dayatılandan başka bir hayatı yaşama cesareti var?
Onun da yoktu. O kim mi? Korkak tavuk…
Yıllar önce kartal yuvasından bir yumurta düştü vadiye. Yuvarlandı, yuvarlandı, yuvarlandı…Sonunda tavukların arasına düştü. Herkes merakla baktı acayip kocaman yumurtaya. Kimsenin aklına gelmedi bunun bir kartal yumurtası olacağı ve olsa olsa büyük bir tavuğun yumurtası olmalı diye düşündüler. Tavuklardan biri sahipsiz yumurtayı sahiplendi.
Yumurta çatladı yavru doğdu. Diğer yavrular gibi değildi. Özellikle görünüşü farklıydı ama kimse için fark etmezdi çünkü netice de o bir tavuktu. Annesi ona nasıl tavuk olunacağını öğretmeye başladı Yemek nasıl yenir ve nereden bulunur gibi bilgileri öğretti. Kartal yavrusu büyüdükçe diğerlerinden daha da farklılaştı. En çok ta kanatları farklıydı fakat o kendini tavuk sanıyordu. Anne tavuk ona tehlikeleri anlatırken gökten gökyüzünün şahı geçti. Kuşlar on padişah diyordu ama insanlar kartal derdi. Yavru kartal  ‘’Anne o da ne öyle? Ne güzel… Bende onun gibi uçmak istiyorum.’’  dedi. Anne tavuk ‘’O kartaldır ve göklerin şahıdır. Sen onun gibi asla uçamazsın. Unutma sen bir tavuksun ve tavuklar uçamaz.’’ dedi. Yavru kartal annesinin sözüne inandı. Hakikatte o bir kartaldı ama uçmayı denemedi bile. İşte bu yüzden  kartal olarak doğup günün birinde kartallardan korkan, korkak bir tavuk olarak öldü. 
İçinizdeki kartalı keşfetmeniz ve keşkesiz yaşamanız dileğiyle.


Yazarın diğer yazıları için tıklayınız..
Sonraki Yazı
« Önceki Yazı
Önceki Yazı
Sonraki Yazı »

2 Yorum

Yap Bir Yorum
okuruz
YAZAR
2 Mayıs 2017 09:47 ×

bastırılmış gerçekler adına güzel hikaye

Yanıtla
avatar

Yorum yazabilmek için:
Yorumlama biçimi seçeneklerinden profil üyeliğiniz yoksa; Adı/URL profilini seçip kendi belirlediğiniz isimle URL kısmını boş bırakarak yorum yazabilir ya da Anonim profili seçeneği ile isimsiz olarak yorum yapabilirsiniz. Yoruma Emoji EkleYoruma Emoji Ekle

Yorumunuz için teşekkür ederiz.