"Sana Kalbim Kırılmadı"

Bir insan evladının kalbi nasıl kırılır ki? Düşünüyorum bulamıyorum. Aklım almıyor, aklımsız kalıyorum! Bir et parçası nasıl kırılır abi? Hem de öyle kırk yerinden... Kemik kırılır belki kafa kırılır ama kalp kırılmaz ki! Olsa olsa ezilir insanın kalbi. Hem de öyle böyle değil!Kamyonlar geçer sanki üstünden!Söküp deşilir, lime lime edilir... En fazla içi kurur insanın. Ama kalbi kırılmaz. Bakmayın öyle! Birazdan beylik laflar edeceğim! Hem de öyle yenilir yutulur değil! Benim kalbim hiç kırılmadı! Hem de hiç! Biliyor musunuz? Çünkü içimi açtılar, kalbimi söktüler, deşip lime lime ettiler! İçim kurudu hüzünden! Öldüm ulan öldüm! Ama kalbim asla kırılmadı!
"Sana kalbim kırılmadı" dediğimde asla yalan söylemiyorum! Hem de o kadar samimiyim ki bunu söylerken! Parça pinçik edilmiş kalbimi göstermek istiyorum. Alıp eline vermek istiyorum yüreğimi!
Hayır! Olamaz! Yalan söylüyorum! Ben de kırıldım! Kaburgalarım kırıldı mesela! İlla kırıldık ya hani! Göğüs kafesimizi kırdılar abi! Fena kırdılar hem de! Ama kalbimiz kırılmadı.
Yüreğimdeki kuşları salıverdiler mesela! Uçurtmalarıma göz diktiler. Beni ben yapan yüreğimdeki kuşları aldılar. Yarama bereme uçamazlarmış lafta! Oysa onlar uçtukça iyileşiyordum ben!
Size bu kuşlar ne etti abi!?
Sana Kalbim Kırılmadı


Andıç: Uzun süredir buraları çok boşlamıştım.Affedin! Bundan sonra daha sık yazmaya çalışacağım. Çünkü ben de çok özlüyorum.
Yüreğinizdeki kuşlara selam olsun! :)
Dipçe: (Fotoğraf bilgisi), 1.8 f durağında çekildi. Rus tonu uygulaması yaptım.
Görüşmek üzere,
Sevgiler...
Yazarın diğer yazıları için tıklayınız..
Sonraki Yazı
« Önceki Yazı
Önceki Yazı
Sonraki Yazı »

1 Yorum:

Yap Bir Yorum
Tuba Dik
YAZAR
30 Ağustos 2017 11:24 ×

Kaleminize sağlık ve de kırılmayan kalbinize :)

TebriklerTuba Dik ilk yorumu siz yaptınız :)
Yanıtla
avatar

Yorum yazabilmek için:
Yorumlama biçimi seçeneklerinden profil üyeliğiniz yoksa; Adı/URL profilini seçip kendi belirlediğiniz isimle URL kısmını boş bırakarak yorum yazabilir ya da Anonim profili seçeneği ile isimsiz olarak yorum yapabilirsiniz. Yoruma Emoji EkleYoruma Emoji Ekle

Yorumunuz için teşekkür ederiz.