GuidePedia

2
Bugün sizlerle izlemiş olduğum bir time lapse video ve onun hikayesini paylaşacağım. Ayrıca video içinde yer alan harika manzaralardan fotoğraflara da yer vereceğim.

Time Lapse ile İzlanda'nın Gün Batımı Işıkları

Henry Jun Wah Lee "Odyssey"
Fotoğraf Kaynak: Henry Jun Wah Lee
Bildiğiniz gibi gün doğumu ve batımında gökyüzündeki renkler muhteşem görünür. Dünyanın bir çok yerinde bu renkleri sadece bir kaç dakikalığına görebilmek mümkündür. Fakat İzlanda'da bu süre saatlerce devam edebiliyor. Los Angeles'ten fotoğrafçı Henry Jun Wah Lee, haziran ayının ortalarından temmuzun başına kadar iki haftalık bir İzlanda gezisine çıkmış. İzlanda'nın parlayan renkli gün batımı görüntülerini fotoğraflayan Lee, harika manzara fotoğrafları elde etmiş.

Odyssey Time Lapse
Fotoğraf Kaynak: Henry Jun Wah Lee
Gezisinde çekmiş olduğu fotoğraflardan oluşturduğu 4K time lapse videosu ise bence gerçekten ilgi çekici ve büyüleyici. Onlarca fotoğraftan oluşturduğu 4 dakikalık videoya ise "Odyssey" ismini vermiş. Volkan patlamasındaki kül bulutlarını andıran çeşitli bulutları görüntüleme şansı bulduğunu söyleyen Lee, gece yarısı güneşinin gerçek üstü ve unutulmaz olduğunu belirtiyor. Kendisi ayrıca bu görüntüleri elde edeceği yerleri bulmanın da kolay olmadığını ve her akşam üstü farklı yerler aradığını belirtiyor. 

Time Lapse Video
Fotoğraf Kaynak: Henry Jun Wah Lee

Henry Jun Wah Lee'nin "Odyssey" İsimli Time Lapse Videosuİlginizi çekebilecek diğer başlıklar;
Time Lapse ile Stop Motion Animasyon Filmi Nasıl Çekilir?
Şili'de Volkan Patlaması: Time Lapse Video

Yazarın diğer yazıları için tıklayınız..

Yorum Gönder Blogger

  1. Timelapse efekti (ne denir bilemedim) nerede uyulanırsa güzel oluyor zaten. güzel olmayan video görmedim. Telefonlardada uygulamaları var deneyin derim

    YanıtlaSil

Yorum yazabilmek için:
Yorumlama biçimi seçeneklerinden profil üyeliğiniz yoksa; Adı/URL profilini seçip kendi belirlediğiniz isimle URL kısmını boş bırakarak yorum yazabilir ya da Anonim profili seçeneği ile isimsiz olarak yorum yapabilirsiniz.

 
Top