Betroya - Bölüm 5 (Eğitim Zamanları)

Betroya - Bölüm 5 (Eğitim Zamanları)
Önemli Not ! : Betroya isimli hikaye dizisi SilkRoad Online isimli bilgisayar oyunundan esinlenilerek kurgulanmış ve  o oyundaki mantık üzerine yazıya dökülmüştür. Tamamen amatör olarak yazılmıştır. Hiçbir ticari amacı veya beklentisi yoktur. Beğenmeniz dileğiyle...

BÖLÜM 5


Eğitim Zamanları   Demircinin yanına geleli bir ay olmuştu. Ama Demirciye işlerinde yardım etmek dışında hiç bir şey görememişlerdi Toha ve Yuke. Toha Demirciyle konuşmaya karar verdi. Elindeki kılıcı dövmeyi bitirdikten sonra ;-          -    Usta bir ay oldu ama daha eğitimimizle ilgili hiç bir şey söylemedin bize, ilk eğitiminiz bilgi demiştin, ne bilgisi bu ?

-       -   Evet evlat ilk eğitiminiz bilgi olacak. Ama bilgiyi anlayabilmek için önce sabretmeyi öğrenmelisiniz. Lakin daha öğrenemediğin belli oluyor. Ateşi körükle ve şurdaki parçaları dövmeye başla.

  Demirci Toha’ya yine bir şey söylemedi. Toha yüzü düşmüş vaziyette işinin başına döndü. Gösterdiği parçaları alıp dövmeye başladı. Yuke ise Toha’nın  Demirciden bir şey öğrenemeyeceğini tahmin ediyordu. Biraz dolaşmak için büyük kapıya doğru ilerledi. Gelen tüccarlar hep bu kapıyı kullanırdı. Yuke onları izlemeyi severdi.

Birkaç hafta sonra Demirciyi ziyarete bir savaşçı geldi. Büyük bir sipariş verdi. Ama verdiği siparişi Demirci kimseye söylemiyordu. Toha ve Yuke’ye bile.  Meraklı bakışlarını farkettiği çocukları sürekli dışarı çıkartan Demirci en sonunda çocukların yanına çıktı ve ;

-          -    İşte ilk eğitiminiz : Bilgi   diye seslendi

Toha ve Yuke heyecanla ne dediğini anlamaya çalışıyordu Demircinin.

-          -    Peki ne yapıcaz Usta ? diye sordular

-         -   Janganda ki bütün heryeri dolaşın Tapınaktan kütüphaneye, esnaflara kadar heryeri. Bana şu sorunun cevabını bulun :    "Altın ejderha neden kapıya değil de büyük mavi çardağa  bakıyor ?"

-          -    Nasıl yani ?  Peki bu mavi çardak ne ?  Ona yaklaşmamıza bile izin vermiyolar ki!

-          -    Öğrenin …

Ne Yuke ne de Toha hiç bir şey anlamadılar. Bilmece falan olabilir mi acaba diye düşündükleri bile oldu. Lakin bir cevap bulamadılar. Oturup kafa kafaya verdikleri bir an ikiye ayrılma fikri geldi akıllarına. Şehri iki koldan araştıracaklardı. Ejderha ile ilgili en ufak detayları bile arayacaklardı. Yuke kütüphanelere bakıyordu. Toha ise şehrin yaşlıları ile sohbet edip bir şeyler öğrenmeye çalışıyordu. 
Bu altın ejderha’nın sırrı neydi ?  
Mavi ışıklı çardak neydi ? 


Sonraki Yazı
« Önceki Yazı
Önceki Yazı
Sonraki Yazı »

Yorum yazabilmek için:
Yorumlama biçimi seçeneklerinden profil üyeliğiniz yoksa; Adı/URL profilini seçip kendi belirlediğiniz isimle URL kısmını boş bırakarak yorum yazabilir ya da Anonim profili seçeneği ile isimsiz olarak yorum yapabilirsiniz. Yoruma Emoji EkleYoruma Emoji Ekle

Yorumunuz için teşekkür ederiz.