Betroya - Bölüm 3 (Üç Usta Savaşıyor)

Betroya - Bölüm 3 (Üç Usta Savaşıyor)
Önemli Not ! : Betroya isimli hikaye dizisi SilkRoad Online isimli bilgisayar oyunundan esinlenilerek kurgulanmış ve  o oyundaki mantık üzerine yazıya dökülmüştür. Tamamen amatör olarak yazılmıştır. Hiçbir ticari amacı veya beklentisi yoktur. Beğenmeniz dileğiyle...

BÖLÜM 3


Üç Usta Savaşıyor   Büyükbabası Toha’ nın atına vurduğu şamarla onu gönderdi. Ve kendinden emin adımlarla gözlerini kısarak Birleşik Ordunun geldiği yöne doğru harekete geçti. Glavie dediği silahını aldığı gibi köyün meydanına geldi. Tozu dumana katarak gelen Birleşik Ordu Toha’nın büyükbabası Yu-Soul ve yanındaki iki kişiyi meydanda görünce duraksadılar. Birleşik Ordu Büyük Kaleyi alabilmek için farklı ırkların bir araya gelerek oluşturduğu devasa bir orduydu. Binlerce kişiydiler. Ordudaki bütün savaşçılar ırklarının en iyi savaşçılarıydı. Yavaşca köy meydanına gelen atlardan indi savaşçılar.

Yu-Soul konuştu ;

-          -   Büyük Kale yolu köyümüzden geçmenizi gerektirmiyordu. Neden buradan geçiyorsunuz ?

Belliki Ordunun en ileri gelen ismi Shey’sun isimli kişi idi.

-          -   Kuşatma için gerekli erzak ve su temin etmemizi sağlarsanız size zarar vermeyiz.  Ama direnirseniz sonunuz o kaledekilerden farklı olmaz

-          -   Direnecegimizden şüpheniz olmasın. Biz bugünleri sizin gibilere boyun eğmediğimiz için görebildik.

-          -   O zaman göreceğiniz son gece, bu gece olacak.


   Hemen sağ arkasında duran bir savaşçıya eliyle saldırı işareti veren Shey’sun olacakları gülümseyerek izlemeye başladı. Saldıran asker belliki güçlüydü. O da büyüler yapıyordu. Etrafında buz ve ateş parçaları aynı anda uçuşurken saldırmaya başladı.   Yu-Soul da güçlüydü. Hemde çok güçlüydü. Belliki karsısında ki rakip onu zorlamıyordu. Diğer iki kişi müdahale bile etmiyordu. Beş dakika süren kavga Yu-Soul’un sert bir darbesiyle sona erdi. Shey’sun’un yüzündeki gülümseme birden sinirli bakışlara dönüştü. Küçümsediği köylü, yiğit bir savaşçı çıkmıştı. Birkaç kez daha saldırdılar. Ama yanındaki iki arkadaşıyla beraber Yu-Soul inanılmaz bir direnç gösteriyordu.
Ara ara kesilen saldırılar dinlenmek için fırsattı. Shey’sun sinirli şekilde askerlerine bağırırken Yu-Soul Arkadaşlarıyla beraber sohbet ediyor şarkılar söylüyordu.


-          -   Hey Oshin … Senin torun kaç yaşındaydı ?  Sende gönderdin mi köyden onu ??

-          -   On altı yaşında Yu-Soul Usta . Evet gönderdim köyün intikamını alabilmesi için eğitilmesi gerekli.

-          -   Hahahahhaahaa  tuhaf adamsın Oshin. Kız çocuğu neden intikam için eğitilsin?

-          -   Eğitilmezse içindeki intikam duygusu onu çok yanlış şekilde yönlendirebilir Usta.

-          -   Evet haklısın.


Bu sırada Birleşik Ordu da ;

-          -   Beceriksizler !!!!!!   Aptallar !!!!!!  üç tane bunak sizi ne hale getirdi. Daha küçücük bir köyü alamıyorsunuz. Koca kaleyi nasıl alacaksınız ?? !!!

-          -   Efendi Shey’sun  …  Sende görüyorsun belliki bu adamlar Usta… eski savaşçılar… çok güçlüler. Buradaki hiç kimsede onlara karşı koyacak güç yok.

   Shey’sun biraz düşündü. Asker haklıydı. Bu adamları bu şekilde yenemezlerdi. Kaleyi almak için kullanmayı planladığı yabancıyı çağırmalarını istedi.Başka çaresi kalmamıştı ki bu yabancıyı kurtarıcı olarak görüyordu. Peki kimdi bu yabancı ?? Neden bu kadar güveniyordu Shey’sun ?? Yabancı ateşin başına geldi. 

-   Beni emretmişsiniz Efendi dedi.

-          -   Gel Gölge Savaşçı Alex… Bu köydekiler canımı sıktılar. Güçlü ama emekli olmuş Ustalar, onlarla ilgilenmemize yardımcı olmanı istiyorum.

-          -   Memnuniyetle... Bende antrenman yapmak istiyordum zaten    dedi Alex ve sinsice sırıttı.


   Meydana üç ordu savaşçısı geldi Yu-soul ve arkadaşları da tekrar ayaklandılar. Kısa bir sessizliğin ardından gecenin ayazı sessizliği bozdu. Arkasından savaş tekrar başladı. Üç ihtiyar Usta yine çok iyi savaşıyor, yine düşmana ağır darbeler vuruyordu. Önce Oshin, sonra diğeri, sonra Yu-soul düşmana son darbelerini vurup indirmeyi başarmışlardı ki …
Hemen arkada sisin ardından gelen Alex elindeki kılıç boyundaki şekilli sopayla yere vurdu. Az önce gözleri önünde ölen savaşçılar Yu-soul ve arkadaşlarının önünde dirilip sanki hiç darbe almamışlar gibi dövüşmeye devam ediyorlardı. Ve bu kez çok farklıydı. Alex durmadan bir şeyler mırıldanıyor, elindeki asayla hareketler yapıyor, o bir şeyler yaptıkça Askerler güçleniyor , daha iyi savaşıyor adeta çelik kaplanmış gibi darbe bile almıyorlardı. Yu-soul gece boyunca ilk kez korkuya kapıldı. Shey’sun yine sinsi bir gülümsemeyle emir verdi ;

-          -   Hepiniz saldırın !!!

   Arkalarında Alex ile bu düşman durdurulamazdı. Yinede Yu-soul elinden geldiği kadar savaşıyor, onları olabildiğince engellemeye çalışıyordu. Düşman üstünlüğü kurmuştu. Üç yaşlı Usta gece boyunca karşılık verdiler. Ama Yu-Soul’un yaşlı vücudu daha fazla dayanmasına izin vermiyordu. Önce iki arkadaşından biri yenik düştü düşmana. Daha sonra diğeri. En sonunda şafak  sökerken öldürücü bir darbe alan Yu-Soul ayakta kalmak için uğraşsa da olduğu yerde yığıldı kaldı.

   Alex isimli yabancı belli ki bir Cleric idi. Yu-Soul onlardan bahsedildiğini duymuştu ama kendi diyarlarında böyle insanların olduğunu bilmiyordu. Olduğu yere yığılmış ölümü beklerken, Shey’sun Yu-Soul’un yanına eğildi. Son gecen güzel miydi ?  diye sordu. Ve sert bir kılıç darbesiyle belkide can çekişen  Yu-Soul’un acısını dindirmiş oldu.
Köydeki herkesi öldüren Birleşik Ordu askerleri ihtiyaçları olan şeyleri alıp köyü yaktıktan sonra yollarına devam etti…


Sonraki Yazı
« Önceki Yazı
Önceki Yazı
Sonraki Yazı »

4 Yorum

Yap Bir Yorum
1 Mayıs 2015 00:19 ×

Toha bu Alex'in hesabını görecek =))

Yanıtla
avatar
Arthe
YAZAR
1 Mayıs 2015 04:49 ×

:D Spoiler vermeyeyim şimdi ama o ikisinin karşılaşmasına daha çok var :)

Yanıtla
avatar
Adsız
YAZAR
9 Mayıs 2015 07:58 ×

Yeni bölüm gecikti =)

Yanıtla
avatar
Arthe
YAZAR
10 Mayıs 2015 23:33 ×

Yeni bölüm yayınlandı :)

Yanıtla
avatar

Yorum yazabilmek için:
Yorumlama biçimi seçeneklerinden profil üyeliğiniz yoksa; Adı/URL profilini seçip kendi belirlediğiniz isimle URL kısmını boş bırakarak yorum yazabilir ya da Anonim profili seçeneği ile isimsiz olarak yorum yapabilirsiniz. Yoruma Emoji EkleYoruma Emoji Ekle

Yorumunuz için teşekkür ederiz.