GuidePedia

4

“Yalnızlık nedir?”                                

Yalnızlık nedir?” sorusu gelir insanın aklına zaman zaman kendini yalnız hissettiğinde.. Çok sevdiğim ve özlediğim dizide bunun tanımları yapıldı ama gülümseten yorumlardı. Yalnızlıkla bile dalga geçti Leyla İle Mecnun :)

Peki yalnızlık nedir gerçekten? 

Bir yerde yanında kimsenin olmaması mı, müziksiz, televizyonsuz, internetsiz ya da telefonsuz kalmak mıdır? İtiraf ediyorum benim de internet paketim olmadığında telefonumu umursamadığım, gereksiz bulduğum zamanlar oldu bazen. Hepimizi ele geçirmiş durumda bu teknolojisizlik. Ama dediğim gibi bunun adı yalnızlık değil teknolojisizlik sadece.  Bazı insanlar da yalnızlığı sevgilisizlik olarak tanımlar kendince. Çünkü hiçbir zaman yalnız kalmamıştır, sevilmiştir, etrafında onu seven, anlayan birileri mutlaka vardır. Ama insanoğlu işte elimizde olan yetmiyor genelde. Bence; hayata tek başına katlanma sanatıdır yalnızlık..

Sahte Yalnızlıklar
Fotoğraf Kaynak: Mustafa BAŞARAN
Bu yüzden ben hiçbir zaman yalnız değildim. Yanımda kimse olmadığında, teknolojiden uzak kaldığımda, anlaşılmadığımda bile yalnız değildim ben. Ya kendimle baş başaydım ya da kitaplarım benimleydi.  En samimi, hiçbir zaman bana haksızlık etmeyecek ve beni terk etmeyeceğine emin olduğum tek dostum onlar benim. Sevgiyi, aşkı, dostluğu, vefayı, sadakati, bağlılığı ve daha birçok güzel duyguyu tek bir kelimeyle anlatabilirim: Kitap.

Ben çocukken (yaşımı bilmediğim zamanlar) benim için çok değerli,  çok sevdiğim abim, kitap okurken bana uçtuğunu söylerdi :) O başka bir anlamda söylemiş olsa da bunu haklıydı aslında. Kitap okurken hem yaşadığınız hayattan kaçabiliyorsunuz hem de kaçtığınız hayata uzaktan bakabiliyorsunuz.


Hiçbir zaman yalnız ve kitapsız kalmamanız dileğiyle..

Yazarın diğer yazıları için tıklayınız..

Yorum Gönder Blogger

 1. Abisinin bi tanesi bana gönderme de yaparmış =))
  Harika yazmışsın kız, bi solukta okudum. Sen hep yaz dedim ben kaç kere :)
  (h) (o)

  YanıtlaSil
 2. Teşekkür ederim abicim :) Yeri gelmişken yazayım dedim =)) Ne zamandır söylüyordun benim de aklıma bir şey gelince, konu bulunca yazmak istedim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) Konu aklıma gelse daha çok yazarım da yazacağım konuyu bulmak zor :)

   Sil

Yorum yazabilmek için:
Yorumlama biçimi seçeneklerinden profil üyeliğiniz yoksa; Adı/URL profilini seçip kendi belirlediğiniz isimle URL kısmını boş bırakarak yorum yazabilir ya da Anonim profili seçeneği ile isimsiz olarak yorum yapabilirsiniz.

 
Top