Sarıkamış Asrın Yürüyüşü

SARIKAMIŞ ASRIN YÜRÜYÜŞÜ..

Gençlik ve Spor Bakanlığı Sarıkamış Asrın Yürüyüşü
       
Sarıkamış Asrın Yürüyüşü
Binlerce Türk 100 yıl önceki yollarda kilometreleri adım adım ilerledi vatan sevgisiyle.. Bazıları bir videodan bahsediyordu "Çok etkileyiciydi. İzledim ve yola çıktım" diye. Video tanıtım için güzel bir yoldu fakat bir yönü daha vardı videodaki nenemizin söyledikleri etkileyici olduğu kadar gerçekçiydi de, "Türk milleti olarak vatanımıza toprağımıza bayrağımıza el uzatılınca bir gecede büyürüz, bir gecede değişiriz; aslan kesiliriz! ". 


5-6 yaşlarında çocuklardan bastonlu dedelere kadar on binlerce insanı orada bir araya getiren de şehitlerimiz söz konusu olunca her şeyin geride bırakılacağının göstergesiydi.. 


Sarıkamış Asrın Yürüyüşü

Bir de soğuğunun insanlarını daha da sıcak yaptığı o güzel şehirli Sarıkamışlılar vardı; evlerinin önünde, camlarda yürüyüşe katılanları çoluk çocuk ailecek ellerinde bayraklarla "Şehitler Ölmez", "Ne mutlu Türküm diyene" sesleriyle karşılayan, dolu gözlerle el sallayan güzel insanlar.. 
Sarıkamış Asrın YürüyüşüSarıkamış Asrın Yürüyüşü

Yazarın diğer yazıları için tıklayınız..
Sonraki Yazı
« Önceki Yazı
Önceki Yazı
Sonraki Yazı »

1 Yorum:

Yap Bir Yorum
9 Ocak 2015 15:38 ×

Videoyu izlerken de yazınızı okurken de gözlerim doldu.. ;( ;-( Duygulanmamak elde değil..

TebriklerMustafa BAŞARAN ilk yorumu siz yaptınız :)
Yanıtla
avatar

Yorum yazabilmek için:
Yorumlama biçimi seçeneklerinden profil üyeliğiniz yoksa; Adı/URL profilini seçip kendi belirlediğiniz isimle URL kısmını boş bırakarak yorum yazabilir ya da Anonim profili seçeneği ile isimsiz olarak yorum yapabilirsiniz. Yoruma Emoji EkleYoruma Emoji Ekle

Yorumunuz için teşekkür ederiz.