Güneşsiz Günaydın

Güneşsiz Günaydın
Fotoğraf Kaynak: www.pembisko.com

Gecenin ortasında bulur beni düşünceler. Uykulu gözlerle yatağımdan kalkıp mahmur sözcüklerim dökülür satırlarıma. Güneşin doğuşu, batışı farksız olmuş.Her bir hüzmesi aydınlatırken geceyi bir tek benim içim karanlık… Bir tek benim mutluluklarım. Her bir günah yakalamış beni vicdanımdan.Uykular yarım kalmış. Yarım kalmış gülüşümdeki mutluluklar.

  Kirpiklerimden akmış masumluklarım. Kalp körelmiş , düşünceler koyu.Geçmişi geleceğe ilikleyememişim. Dağılmış bir türlü tamamlanamayan yapbozlar. Kaybolmuş parçalar… Uzaklar benim olmuşlar. Uzaklar bana dert bana derman olmuşlar.Kalem tükenmiş, yürek hevesli. Cümleler yitik kanayan sayfalarımda. Yorgun parmak uçlarım. Yönünü kaybetmiş müphem telaşlar içerisinde benliğim. Arafın kuytu kenarına sığınmış ruh, bir el , bir gülüş , bir sözcük aramış çaresizliğim. Gözyaşına muhtaç kalmışım.Sokaklar dolusu nefsimi ararken , bir ben; bir benliğime sığamamışım.Şükürler dikmişim umutsuzluklarıma.Düğüm düğüm olmuş hayatım baştan en sona. Ben sığamamışım yalnızlığıma ve sığınamamışım uçsuz bucaksız evrenin köşesine , kıyısına..


Tuğba Nur Dinç


(Jurnal 1)Yazarın diğer yazıları için tıklayınız..
Sonraki Yazı
« Önceki Yazı
Önceki Yazı
Sonraki Yazı »

3 Yorum

Yap Bir Yorum
Adsız
YAZAR
27 Ekim 2014 21:15 ×

insanı alıp götüren, o anı yaşatan,duyguyu karşı tarafa aktaran çok güzel bir yazı,beğendim,tebrikler.

Yanıtla
avatar
Adsız
YAZAR
28 Ekim 2014 00:18 ×

Yüreğinize sağlık harika olmuş

Yanıtla
avatar
28 Ekim 2014 14:36 ×

teşekkür ederim daha çok yeniyim, aranızda acemiyim açıkçası beğenmenize çok sevindim :)

Yanıtla
avatar

Yorum yazabilmek için:
Yorumlama biçimi seçeneklerinden profil üyeliğiniz yoksa; Adı/URL profilini seçip kendi belirlediğiniz isimle URL kısmını boş bırakarak yorum yazabilir ya da Anonim profili seçeneği ile isimsiz olarak yorum yapabilirsiniz. Yoruma Emoji EkleYoruma Emoji Ekle

Yorumunuz için teşekkür ederiz.