Erzurum - Topdağı - Tabyalar

ERZURUM - TOPDAĞI - TABYALAR

ERZURUM - TOPDAĞI - TABYALAR


Erzurum Karskapı Şehitlliği
Tarih öğretmenlerimizin dediği "Milli Ruh"un tanımını yapabilmek için bunu hissetmek gerekiyor.. Yakın bir tarihte Erzurumlular bu "Milli Ruh"u en güzel şekilde gösterecek, hissettirecek; Erzurumlular 93 Harbinde tabyaları düşmandan kurtarmak için koşan atalarının izinde yürüyerek yaşayacak bu duyguyu..


Erzurum Karskapı Şehitlliği
9 Kasım 2013'de tam 137 yıl sonra ilk kez anıldı kahraman atalarımız.. Kadını, erkeği; genci, yaşlısı 137 yıl önce nasıl koştuysa vatanını savunmak için, 137 yıl sonra da yine  kadını, erkeği; genci, yaşlısı atalarını anmaya geldi.. O günü anlatmak mümkün değil elbette yaşanması gereken bir gündü memleketinle, hemşehrinle gurur duyduğun bir gündü.. Ninelerle, dedelerle yaklaşık 5 km'yi birlikte yürüdüğümüz gündü..

Fotoğraf: Mine TOPDAĞI
9 Kasım 2014 günü ikinci kez yürüyecek Erzurumlular; atalarını anmak, yürüdüğü yolda karşılaştığı her gözde gurur, sevgi, mutluluk, vatan sevgisi görmek için.. 9 Kasım 2014 günü sabah ezanı vakti yine yollara düşecek Erzurumlular TOPDAĞI'na TABYALAR'a doğru..

Fotoğraflar kalabalığı gösterebilir, tebessümleri gösterebilir ama duyguları dam da anlatamaz belki.. Yine 9 Kasım'da aynı sevinci yaşamak dileğiyle..Tabyalar'da kazanılan zaferle ilgili detaylı bilgi için, "9 Kasım Tabyalar Yürüyüşü" önerisiyle bu girişimi gerçekleşmesinde fikir öncüsü olan Sabri Topdağı'nın "Daha Ne Kadar 8/9 Kasım Gecesini Uyuyarak Geçireceğiz?" ve "AZİZİYE'DE YAZILAN DESTAN" başlıklı yazılarını okuyabilirsiniz.


Yazarın diğer yazıları için tıklayınız..
Sonraki Yazı
« Önceki Yazı
Önceki Yazı
Sonraki Yazı »

Yorum yazabilmek için:
Yorumlama biçimi seçeneklerinden profil üyeliğiniz yoksa; Adı/URL profilini seçip kendi belirlediğiniz isimle URL kısmını boş bırakarak yorum yazabilir ya da Anonim profili seçeneği ile isimsiz olarak yorum yapabilirsiniz. Yoruma Emoji EkleYoruma Emoji Ekle

Yorumunuz için teşekkür ederiz.