SEO Uyumlu Tema Nasıl Olmalı

SEO Uyumlu Tema Nasıl Olmalı

SEO Uyumlu Tema Nasıl Olmalı

Eğer SEO'ya önem veriyor ve ilgileniyorsanız bilmeniz gerekir ki temanızın SEO uyumlu olması için temanızın sade olması gerekir. Altın kural bu. Sade. Yani bu demek oluyor ki sitenin orasına burasına birsürü eklenti ekleyip her yere reklam koyarsanız temanız SEO uyumlu olsa bile artık o tema SEO uyumlu falan değildir. Mesela Görsel açıdan çok dinamik olan temaları da kullanmayın her ne kadar göze çok çok şık gözükse de SEO açısından öyle gözükmüyor maalesef.

Bu temadan önce kullandığım bir tema vardı. Adı Ijonkz.(Sanırım) Responsive özelliğine sahipti. Yani duyarlı. Açıklarsak her türlü ekran boyutuna sığabilen ve ekran boyutları değiştiğinde bozulmayan tema. Alexada çok değer kaybettim. Ortalama 200 bin geriye düştüm. Sitenin PR değeri sıfırlandı. Hatta temayı yükleyince hit 4 katına çıkmıştı. Yaklaşık 4 ay o temayı kullandıktan sonra her şeyi fark ettim. Ama çok geçti. Kendime yeni SEO uyumlu sade(!) ve kullanışı kolay bir tema buldum.

Size tavsiyem öyle çok cafcaflı göze şık gözüken dinamik temalardan uzak durun. Sade tema kullanın.


Yazarın diğer yazıları için tıklayınız..
Sonraki Yazı
« Önceki Yazı
Önceki Yazı
Sonraki Yazı »

2 Yorum

Yap Bir Yorum
Volkan
YAZAR
22 Aralık 2014 19:29 ×

Gelişen teknoloji ile birlikte özellikle Adsense'den gelir elde edenlerin. Mobil uyumlu, responsive temalar sayesinde daha çok gelir kazandığını görmezden gelmemek gerekir. Mobil kullanıcı sayısı nerdeyse Pc kullanıcı sayısına yaklaştı ve Google'nin kendi verilerine göre'de Mobil Kullanıların 100 kişiden 70'i reklama tıkladığı görülüyor; dokunmatik sistemlerde yanlış tıklama veya bilerek tıklama çok çok fazla.

Aynı zamanda; Google Page speed ve Google diğer ürünlerine bakarsanız Responsive ve Telefon uyumlu sitelere ne kadar önem verdiği de açık? Bizzat kendime ait yaklaşık 10 sitem'in 9'u responsive ve mobil uyumlu. 1 değil o oyun sitesi; Seo'da oldukça iyi yerdeler ve hiç bir sıkıntı yaşamattığı gibi gün ve gün gelişiyor.. Bilmiyorum bunlar benim düşüncelerim.

Yanıtla
avatar
16 Ocak 2015 03:02 ×

Yorumunuzla değer kattınız. Başarınızdan ötürü kutlarım ve başarınızın devamını dilerim. (o)

Yanıtla
avatar

Yorum yazabilmek için:
Yorumlama biçimi seçeneklerinden profil üyeliğiniz yoksa; Adı/URL profilini seçip kendi belirlediğiniz isimle URL kısmını boş bırakarak yorum yazabilir ya da Anonim profili seçeneği ile isimsiz olarak yorum yapabilirsiniz. Yoruma Emoji EkleYoruma Emoji Ekle

Yorumunuz için teşekkür ederiz.